Úvod Neštovice u těhotných

Neštovice u těhotných

PLANÉ NEŠTOVICE U TĚHOTNÝCH ŽEN?

Plané neštovice jsou u těhotných žen velmi nebezpečné. V prvním trimestru těhotenství může virus způsobit poškození zraku, sluchu a mozku plodu, přesto je malá pravděpodobnost tohoto  poškození plodu. Onemocnění nehrozí ženám, které neštovice již prodělaly. U těch, které je ještě neměly, se doporučuje očkování. Nakazí-li se žena od začátku 2. trimestru do 5 dnů před porodem, získá dítě od matky protilátky a infekce se u něj projeví jen velmi mírně nebo vůbec.Vysoké riziko hrozí, pokud se matka nakazí v období od 5 dnů před porodem do 2 dnů po porodu, kdy si nestihne vytvořit protilátky, které by mohla předat dítěti. V 17% případů přichází dítě na svět už infikováno, bez jakékoliv ochrany. Až u 30 % z infikovaných novorozenců má onemocnění smrtelný průběh.


Diskuse (25 komentářů)

ZUZZU, (04. 12. 2010 22:43) Reagovat
Jak dlouho po prodělanách neštovicích bych měla čekat s otěhotněním? Je tam nějaká doporučená lhůta?
Markéta, (03. 06. 2011 16:44) Reagovat
Dobrý den ,jsem ve 29.týdnu těhotenství a můj syn (3let) chytl neštovice ,jenže jsem se od něj nemohla ilozovat jelikož jsem nesehnala hlídání ,až po dvou dnech jsem ho sehnala ..já neštovice ještě neměla ,jsme v nebezpečí ?
Jana, (25. 10. 2011 10:19) Reagovat
Dobrý den,dcerka (16 měsíců) byla v kontaktu se synovcem, kterému se objevily pupínky a to ve stejný den. Já jsem na začátku těhotenství (5. týden) a mám strach, aby se u mě neštovice také neobjevily. Mamka si nepamatuje, zda jsem neštovice prodělala, bratr je prodělal. VOlala jsem paní doktorce, z karty to však nelze vyčíst. Je nějaká možnost, jak zjistit, zda jsem neštovice měla nebo ne? Moc děkuji za odpověď, Jana.
Eva, (13. 02. 2012 09:09) Reagovat
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda-li je nebezpečné, kdyby se nakazila neštovicemi má tříměsíční dcerka. Má za sebou už jedno očkování Hexa-vakcínou. Děkuji za odpověď.
veronika, (13. 02. 2012 15:51) Reagovat
Dobrý den,moje 3letá dcerka má dnes 2den neštovice a má u nich teploty 39-39,5C mužu teplotu srazit sirupem nurofen, nebo je lepší paralenové tablety,jelikož Mudr. nějaký sirup zamítla ale nevím jesli to nebyl zrovna ten nurofen.mohu ho dávat? moc děkuji Verča
Nový příspěvek
Copyright 2006–2020 © Plané neštovice.cz
Kontakty