Úvod Neštovice u těhotných

Neštovice u těhotných

PLANÉ NEŠTOVICE U TĚHOTNÝCH ŽEN?

Plané neštovice jsou u těhotných žen velmi nebezpečné. V prvním trimestru těhotenství může virus způsobit poškození zraku, sluchu a mozku plodu, přesto je malá pravděpodobnost tohoto  poškození plodu. Onemocnění nehrozí ženám, které neštovice již prodělaly. U těch, které je ještě neměly, se doporučuje očkování. Nakazí-li se žena od začátku 2. trimestru do 5 dnů před porodem, získá dítě od matky protilátky a infekce se u něj projeví jen velmi mírně nebo vůbec.Vysoké riziko hrozí, pokud se matka nakazí v období od 5 dnů před porodem do 2 dnů po porodu, kdy si nestihne vytvořit protilátky, které by mohla předat dítěti. V 17% případů přichází dítě na svět už infikováno, bez jakékoliv ochrany. Až u 30 % z infikovaných novorozenců má onemocnění smrtelný průběh.


Diskuse (25 komentářů)

Jana, (04. 03. 2012 12:09) Reagovat
Dobry den jen jsem se chtěla zeptat zda vadí když jsem 8týden těhotná a přišla jsem do styku s neštovicemi od synovce.Děkuji za informace samozřejmě já neštovice už mela ve 4 letech.
Lucianek, (30. 03. 2012 10:22) Reagovat
Dobrý den, nejste někdo z Plzně a okolí? Potřebovala bych, aby si je synátor prodělal ještě před 1. třídou.Díky všem za info.[quote name="Jana"]Dobry den jen jsem se chtěla zeptat zda vadí když jsem 8týden těhotná a přišla jsem do styku s neštovicemi od synovce.Děkuji za informace samozřejmě já neštovice už mela ve 4 letech.[/quote]
lenka, (22. 02. 2013 11:11) Reagovat
Dobrý den jsem v 18 tem týdnu ěhotenství a včera se mi vysypaly neštovice, chytla jsem je od starší dcerky ktera je měla před 14 dny. všichni mně uklidnují, ale já se hrozně bojím. řekně hrozí mému miminku ješě nějake poškození? Moc děkuji
Monika, (01. 04. 2013 12:06) Reagovat
Dobrý den,Chtěla bych uklidnit především maminky čekatelky. Pokud jste neštovice prodělaly jako malé je velmi nepravděpodobné,že je dostanete znovu.V případě že jste neštovice neprodělaly není třeba se bát miminko dostane imunitu přes vás.riziko se uvádí pouze na začátku do 3 tt těhotenství a do 5 dní před porodem. :-)
kamila, (01. 08. 2013 05:23) Reagovat
[quote name="lenka"]Dobrý den jsem v 18 tem týdnu ěhotenství a včera se mi vysypaly neštovice, chytla jsem je od starší dcerky ktera je měla před 14 dny. všichni mně uklidnují, ale já se hrozně bojím. řekně hrozí mému miminku ješě nějake poškození? Moc děkuji[/quote]Moje známá je také měla v těhotenství. Dokonce myslím, že také zrovna v tomto období a vše bylo v pořádku, tak se zbytečně nestresujte a užívejte si tohle období.
Lucie, (21. 09. 2013 19:19) Reagovat
Dobrý den jsem těhotná a moe známa má děti a oni mají neštovice tk.mám strach že se něco stane malýmu NIKDY jsem nemněla neštovice tk mám velikej strach.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2020 © Plané neštovice.cz
Kontakty