Úvod Slovník použitých pojmů

Slovník použitých pojmů

Slovník použitých cizích a odborných slov :


Hospitalizace
- léčba pacienta v nemocničním zařízení. Indikuje se buď při nutnosti nějakého zákroku či operace, nebo při vážnějším či infekčním onemocnění.

Hydratace - proces nasycení určité látky (např kůže, tkáně apod) vodou (zvlhčování).

Hypermangan - manganistan draselný, sloučenina manganu s černo-šedými ve vodě rozpustnými krystalky. Po rozpuštění vzniká fialový dezinfekční roztok.

Inkubace - má víc významů, v tomto případě jde o inkubační dobu, což je období mezi vstupem nákazy do organismu a propuknutím nemoci.

Latentní forma - skrytá, utajená, nezjevná. Forma jevu, který se manifestuje (projeví) jen za určitých okolností, když jsou k tomu dány podmínky.

Pásový opar - kožní onemocnění způsobeno stejným virem jako plané neštovice. Je to bolestivé onemocnění s výsevem puchýřků v tzv. jednostranném (na jedné polovině těla) pásu, nejčastěji na zádech, břiše či boku, ojediněle i jinde. Vzniká reaktivací herpetického viru např. pod vlivem stresu.

Reaktivizace - znovu objevení (propuknutí) nemoci následkem nějakého spouštěče (podnětu).

Symptomatická léčba - léčba zaměřující se na příznaky nemoci, např. kožní vyrážky, horečku apod.


Diskuse (5 komentářů)

Melinka, (01. 05. 2011 17:54) Reagovat
Já jsem dostala neštovice včera,tedy vir jsem v sobě měla asi 14dní .. Včera se mi objevil pupínek za uchem večer když jsem vlezla do vany,měla jsem ho pod prsem .. A ráno (dnes) jsem nemohla došlápnout na nohu,mě se totiž udělala neštovice na chodidle.Po snídani jsem se šla převléci a měla jsem jich asi 10 .. A odpoledne se napustily jak kdyby vodou a bylo jich více a více ! :oops: :sad: :cry: :o :-?
Maja, (03. 01. 2012 10:49) Reagovat
Všechny vás tady zdravím,tak už v tom jedeme taky. Včera večer měla moje sedmiletá dcera horečku a bolesti hlavy,byla jí zima,přesně podle příznaků. Dnes ráno jsem jí objevila za uchem a na zádech červené flíčky,které už jsou teď nalité čirou tekutinkou. Je jich sice jen pár,ale další se určitě přidají. A to včera dobrala antibiotika,celé Vánoce seděla doma a léčila se s angínou,takže všechno fakt super... :sad: Mám ještě dvouletého syna,takže čekám na návštěvu pupínků i u něj,celý leden se teda zašijeme doma a budeme se nudit za okny!!! Pevné nervy všem nemocným a jejich maminkám!!!
Sabina, (23. 05. 2014 17:44) Reagovat
Howdy! This is my first visit to your blog! We are a group of volunteers and starting a new initiative in a community in the same niche. Your blog provided us valuable information to work on. You have done a wonderful job!my site :: health insurance deductible: http://healthinsurancedeductibleinfo.com/
Victoria, (25. 05. 2014 23:29) Reagovat
I am curious to find out what blog system you're utilizing?I'm experiencing some minor security issues with my latest site and I would like to find something more safe. Do you have any solutions?Here is my blog post; websites for sale: http://websitesforsalestore.com/
Thalia, (01. 11. 2015 18:37) Reagovat
This post will assist the internet users for creating new weblog or even a blog from start how to delete google plus accounts: http://Lmgtfy.com/?q=google+plus+app+for+android end.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2023 © Plané neštovice.cz
Kontakty