Úvod Léčba

Léčba

  • Plané neštovice jsou onemocněním virového původu, proto se nedají léčit antibiotiky. Léčba je proto pouze symptomatická.
  • Horečku snižujeme léky.(paralen, ibalgin)
  • Vyrážky ošetřujeme tekutým pudrem, později antiseptickou mastí, můžeme přikládat mokré hypermanganové obklady. Po odloupnutí stroupků ještě nějaký čas kůži zvláčňujeme hydratujeme.
  • Podáváme léky proti svědění (Dithiaden), oblékáme bavlněné oblečení, abychom vyrážky nedráždily.
  • Dbáme na čistotu rukou a krátké nehty, abychom zabránily zanesení infekce.


Diskuse (144 komentářů)

Mona, (05. 07. 2010 21:35) Reagovat
Jane to snad ani není pravda!!!Co to je za přitroublý dotaz,když nemůže na slunce v ČR tak ve Španělsku jo?Tam maj jiné slunce?Já myslela,že slunce je slunce jako Ty jsi Ty,když je zákaz koupat a ne na slunce tak to znamená,že nesmíš a to v žádném případě :o
Jája, (12. 07. 2010 21:10) Reagovat
koupání v moři = do týdne od osypání je po nich, ovšem jen namočit v triku, brýle, slamák a hned se utíkat schovat před sluncem. mazat aloe vera, levandulový olej. žádné svědění, horečky, nic.
Pavlína, (14. 07. 2010 16:49) Reagovat
kamarádky dcera i syn teď prodělali oba dva neštovice - dcera je ještě má (dostala je minulý týden ve čtvrtek)a vesele se koupe v bazénu, to samé udělala i se synem. Popravdě, odsuzuji to! Kluk má na zádech červené nedoléčené neštovice a holka ta je nemá ještě ani vyloupané. pokud neštovice, tak v mém případě nekoupat (a že starší dcera je měla a mladší ještě ne), alespoň tak to mám vyzkoušené já.
Martina, (06. 01. 2011 14:57) Reagovat
Na neštovice v puse používáme (schváleno doktorkou i lékárnicí) roztok Tantum verde ... stejně jako na afty - vypláchnout a vyplivnout.Jet s neštovicemi na dovolenou nebo vůbec během prvních 8 dnů s nimi chodit mezi lidi považuji za naprosto nezodpovědné... víte, kolik lidí to od Vás může chytnout? :o
andre, (08. 01. 2011 16:12) Reagovat
dobry den my mame neštovky od středy,použivame imazol.je dobry to namazat po celem těle nebo jen pupínky?
Elis, (15. 02. 2011 10:07) Reagovat
Dobrý den,já si myslím že jen ty pupínky.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Plané neštovice.cz
Kontakty