Úvod Diskuze - poradna

Diskuze - poradna

Potřebujete poradit? Napište nám svůj dotaz a naši odborníci se Vám pokusí odpovědět. Přidat dotaz >>

 


Diskuse (267 komentářů)

Lenka, (24. 02. 2010 12:41) Reagovat
Dobrý den, mam takový dotaz, moje 3letá dcerka dostala neštovice, má jich ale docela málo. Někde jsem slyšela, že když je neštovic málo, může je pak chytit ještě jednou. Zajímalo by mě co je na tom pravdy. Děkuju Lenka
Jitka, (25. 02. 2010 15:41) Reagovat
Prosím o názor na cílenou nákazu neštovicemi. Dětem je 6,5 let (dvojčata) a zvažovala jsem navštívit kamarádku, jejíž děti mají neštovice. Ráda bych měla neštovice prodělané, než půjdou děti do školy, navíc raději v zimě než v létě (loni nám hrozily před dovolenou)... Na druhou stranu je mi trochu proti mysli být tím, kdo jim nemoc navodí tou návštěvou. Kdyby byl průběh komplikovaný, asi bych pak měla výčitky. Pomohlo by mi vědomí, že je to třeba vhodný věk - ani malá miminka, ani velké děti, které mohou mít těžší průběh. Také se obávám narušení imunity a nemocí, které mohou na neštovice nasednout či navázat. Vím, že asi těžko někdo může rozhodnout za mne, přesto prosím o názor. Děkuji!
Klára, (12. 03. 2010 09:20) Reagovat
Dobrý den, chtěla bych se zeptat.Dcera měla před 3týdny teploty a silný kašel a po týdnu se jí u úst vytvořily 3 větší "pupínky",nejdříve červené, podlité, později se vytvořily stroupky. Tím,že to bylo hned vedle úst, myslela jsem,že je to opar. je možné, že by měla při neštovicích jen tyto 3"pupínky"? Děkuji za odpověď
Jarka, (15. 03. 2010 12:17) Reagovat
Dobry den,syn(27mesicu) ma druhy den horecku, hlavne v noci, ale i (zelenou)rymu,byl v kontaktu s kamaradem(dnes je to 17 dni),kteremu druhy den vyskocily nestovice,pak jsme tam byli jeste 7 dni po. Muzu mu davat Nurofen na horecku? Nerada bych ty pripadne nestovice, jeste utlumila (uz abychom to meli za sebou :-) )a muze to byt pocatek nestovic? Predem dekuji za zpravu.
Magic, (25. 03. 2010 08:40) Reagovat
Dobrý den,dcera (6let) má už 2. týden pupínky neštovic, měla jich hrozně moc a hlavně v obličeji - ve rtech, kolem očí, v obočí apod. Přemýšlím nad tím, jestli by bylo možné je začít ozařovat bioptronovou lampou, aby jí nezůstaly jizvičky. Je to možné?
ALENA, (12. 06. 2012 11:43) Reagovat
To se mi nezdá vhodné, ale nejsem lékařka, takže spíš bych to probrala s praktickou doktorkou vaší dcerky.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Plané neštovice.cz
Kontakty