Úvod Co to je?

Co to je?

CO JSOU TO PLANÉ NEŠTOVICE?

Plané neštovice patří mezi běžné choroby dětského věku. Většina dětí si je prožije ještě před nástupem do školy. Je to virové onemocnění, které člověk prožije jen jednou, protože si vytváří doživotní imunitu. Je zapříčiněno herpetickým virem (Varicella zoster), který také způsobuje pásový opar. Jde o onemocnění, které je velice infekční, hlavně v prvním stádiu. Šíří se velmi snadno a rychle, buď vzduchem, nebo přímým kontaktem. Inkubační doba, neboli doba od nakažení po první projev nemoci je dva až tři týdny.


Diskuse (11 komentářů)

Jarka, (26. 05. 2011 12:07) Reagovat
Dobrý den,můj 3 letý syn dostal tedkon neštovice.Ve školce nás na to upozornily teprve tedkon v pondělí...bohužel já je neměla také a žiju se synem sama...nemůžete mi poradit? :oops:
Markéta, (20. 10. 2011 15:26) Reagovat
Dobrý den, moje 17ti letá dcera znovu dostala plané neštovice. Mohou nastat nějaké komplikace a může normálně chodit do školy? - potřebovala bych poradit, předem děkuji.
Markéta, (20. 10. 2011 15:27) Reagovat
Dobrý den, moje 17ti letá dcera znovu dostala neštovice. Je možné, aby chodila do školy a normálně fungovala nebo mohou nastat nějaké problémy či komplikace? - potřebovala bych poradit, předem děkuji.
Samanta, (12. 03. 2012 19:46) Reagovat
Dobrý den, chtěla bych se prosím vás informovat, jestli je možné abych dostala neštovice po druhé ? ... Mám obavy, a newím jestli mám chodit do školy a nebo rači zůstat doma. Děkuji.
Kayleigh, (29. 06. 2014 14:41) Reagovat
Wοah! I'm rеally enjoying the template/theme of this website.It's simple, yet effective. A lot of times it's tough to get that "perfect balance" bеtween usability and visual appearancе.I must say you've done a superb job with this. In addition, the blog loads super quick for me on Safari. Outstanding Вlog!my web-site ... access panels: http://www.timloc.co.uk/products/underfloor-through-wall-ventilation/air-brick/
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Plané neštovice.cz
Kontakty