Úvod Co je dobré vědět?

Co je dobré vědět?

Protože je onemocnění způsobeno herpetickým virem, i po vyléčení zůstává virus přítomen v těle v tzv. latentní formě. Organismus si vytvoří protilátky, takže reaktivizace viru v podobě nového onemocnění planých neštovic je takřka vyloučena. Virus se však může usadit v nervových uzlících podél páteře a v pozdějším věku (dospělosti či stáří) se na základě oslabení imunity reaktivivovat a projevit se jako pásový opar.

 

TIP : Ják lečit bolesti hlavy a migrény? Bolest hlavy - články a fórum.

  • Nemoc je infekční od prvního dne, kdy se objeví první puchýřek, až do zaschnutí posledního.
  • Inkubační doba je 17–21 dní.
  • U dospělých má onemocnění těžší průběh než v dětském věku, bývá provázeno zánětem plic, mozku, jater nebo úbytkem krevních destiček
  • Dítě udržovat v klidu, absolutně nechodit na slunce
  • Jestliže jste plané neštovice ještě neprodělali a jste s nemocným v uzavřené místnosti, máte šanci větší než 90 %, že je dostanete.
  • V současnosti je možné se chránit před planými neštovicemi očkováním.
  • Teprve po vytvoření krust na všech neštovičkách přestává být pacient infekční.


Diskuse (70 komentářů)

Andrea Milosevicova, (27. 04. 2011 17:54) Reagovat
dnes moji 9-ti lete dcerce diagnostikovala pi doktorka nestovice strasne ji to svedi mazem to sudocremem a moc to nepomaha jinak mame doma miminko 14 mesicu jak je velka sance ze nestovice dostane?dekuji za odpoved :sigh:
Jiří, (02. 05. 2011 17:07) Reagovat
Škoda, že se k dotazům nevyjadřuje, alespoň souhrnně a periodicky nějaký pediatr vebo virolog.
Vendula Vránová, (17. 05. 2011 12:20) Reagovat
Dobrý den,mé dvě děti dostali neštovice od jejich sestřenice.Dostali je oba po 21 dnech od první návštěvi a to ještě neměla pupínky.Naštěstí neměli teploty ale měli plnou hlavu a dcera hodně v genitálijích tam je lepší mazat gencianou a oplachovat v hypermangánu.A po 3 dnech jem si všimla u 8 měsíčního syna boulí za ušima.Měla je i 4 letá dcera.Nikde jsem se nedočetla jetli je to k neštovicím nebo dostali do toho příušnice.Na pohotovosti mi řekli,že jsou to nateklé uzliny a patří to k neštovicím.Můžou se objevit všude po těle.Teď je to 5 dní po výsevu a už jim některé pupínky mizí. :roll:
Eva, (14. 06. 2011 18:11) Reagovat
Tak já myslím, že Příušnice byste si nespletla. Nevím jak to vypadá, ale bolí to pekelně, to si pamatuju. Takže se přikláním k tomu, že jsou to ty nateklé uzliny, doprovázející neštovice.
Michaela, (29. 05. 2011 11:20) Reagovat
dobrý den,je mi 27 let,neštovice jsem ještě neměla,nyní mam 7.týdenní miminko a kojim a zjistila jsem,že jsem byla ve styku s dětmi,kterým se právě udělaly neštovice,jak velkou šanci mám,že je chytnu a co moje miminko?má cenu se ještě nechat na rychlo oočkovat?
Michaela, (22. 12. 2011 22:39) Reagovat
Dobry den,je mi 30 let a dostala jsem pred 5 dny nestovice od meho 4-leteho syna.On mel jen par pupinku po tele a 2 na obliceji a nemel vubec teplotu.Ja jsem je dostala presne 14 dni po nem s mnohem horsim prubehem.Bolest hlavy,zimnice,teplota 39,5 trvala 4 dny vkuse a pupinky mam snad po celem tele,nejvice oblicej,zada a bricho.Dulezite u dospeleho je byt v teple a v zadnem pripade neofouknout- nebezpeci zapalu plic.Tahle nemoc seda na veskere organy, takze je treba byt opravdu opatrni.U zen hrozi i neplodnost.Tesim se az se toho zbavim a preji vsem brzke uzdraveni!!!
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Plané neštovice.cz
Kontakty